Leia endale lähim abi või teenusepakkuja pin icon Vaata kaarti

Taastusravi pärast insulti on pikaajaline, vajab palju tahtejõudu ja püsivust patsiendilt, tema lähedastelt ning taastusravi meeskonnalt.

Varajane taastusravi aitab patsiendil saavutada parema funktsionaalse toimetuleku igapäevaelus ja vähendab haiglas viibimise kestust ning suremust.

iconSuur osa taastusravis on ka patsiendi perel, kes oma toe ja kohalolekuga panevad patsiendi tundma, et ta pole elust välja lükatud ning on vajalik ja oluline ka sellisena, nagu ta on.

Statsionaarne taastusravi

Statsionaarsele taastusravile suunatakse patsient, kes on stabiilses üldseisundis, motiveeritud teraapiaks, õppimisvõimeline ning on võimeline taastavate protseduuridega tegeleda vähemalt 3 tundi päevas. 

Seal toimub taastumine meeskonnatöö põhimõttel, kuhu kuuluvad patsient, tema lähedane, taastusarst, õde, hooldaja, füsioterapeut, tegevusterapeut, kliiniline logopeed, kliiniline psühholoog ning vajadusel sotsiaaltöötaja. 

Kuna insuldist põhjustatud funktsionaalsete häirete paranemine toimub 3-6 kuu vältel, on oluline, et pärast statsionaarset taastusravi suunduks patsient edasisele ambulatoorsele taastusravile, mis üldjuhul toimub elukohajärgses üld- või keskhaiglas.

Ambulatoorne taastusravi

On suunatud haigetele, kes vajavad ühe-kahe taastusravi spetsialisti teenust ning kes ei vaja edasist ööpäevaringset meditsiinilist abi ja kui tema transport ambulatoorsetele teenustele on tagatud.