Leia endale lähim abi või teenusepakkuja pin icon Vaata kaarti

Esmane insuldi ravi toimub spetsiaalselt insuldi ravile keskendunud üksustes, kus on olemas väljaõppe saanud personal ja võimalused kiireks raviks.

Kiiresti pärast insuldi tekkimist haiglasse jõudnud patsientidele saab isheemilise insuldi korral teostada trombolüüsravi, mille eesmärgiks on veresoonde süstitava ravimi abil lõhustada veresoone ummistanud trombi. Lisaks on vahel võimalik trombi veresoonest ka eemaldada ehk teha trombektoomia. 

iconUuringud on näidanud, et mida kiiremini jõuab insuldiga patsient haiglasse, seda suuremad on tema võimalused paranemiseks.

Trombolüüsravi ja trombektoomia tegemiseks on ka mitmeid vastunäidustusi, mistõttu kõikidele patsientidele seda võimalik teha ei ole. Mõlemad ravimeetodid on võimalikud ainult loetud tundide jooksul haigestumisest, mistõttu on väga oluline, et abi kutsutakse viivitamatult ning et insuldi tunnustega inimene viiakse lähimasse kaasaegsete insuldi ravi võimalustega haiglasse.

Haiglas jälgitakse patsiendi elulisi näitajaid (teadvusseisund, pulss, vererõhk, kehatemperatuur, jne) ja ajukahjustuse sümptomite raskust. 

Lisaks teostatakse vajadusel uuringuid, et selgitada võimalikud insuldi riskitegurid, insuldi põhjus ning rakendatakse vastavat ravi. 

Oluline on vältida tüsistuste teket.